Riteņbraukšana

„Viasat Sport Baltic” pārraidīs Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) svarīgākās sacensības, sākot ar pasaulē strauji popularitāti ieguvušo velokrosu, un beidzot ar velosporta karalieni – šosejas riteņbraukšanu! 2015.gada sezona velosportā ir īpaša, jo trijos šī sporta veidos turpinās, bet vēl vienā, kas ir prestižākais - šosejā, tikai sākas kvalifikācija 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro! Pasaules čempionāti un Pasaules kausa sacensības riteņbraukšanā Viasat Sport Baltic kanālā!

Šosejas riteņbraukšana

Slavenākais un tradīcijām bagātākais velosporta veids. Sezonas pirmie mači notiek Austrālijā janvāra beigās, kad vienlaikus ar pirmo Pasaules tūri, tiek dots starts arī kvalifikācijai uz Riodežaneiro 2016.gada Olimpiskajām spēlēm. Nepieciešamos punktus savai valstij sportistiem jākrāj līdz nākamā gada maijam, un par ceļazīmēm uz Rio cīnīsies arī Latvijas sportisti un sportistes.

Tāpat kā citus gadus, Pasaules tūres sacensības šosejā norisināsies vairākos kontinentos daudzās pasaules valstīs, bet noslēgsies rudenī. Sezonas kulminācija – septembra beigās ASV notiekošais Pasaules čempionāts.

BMX

Kvalifikācija uz Rio Olimpiādi BMX braucējiem sākās pērn, un turpināsies arī 2015.gadā. Līdzīgi kā šosejas braucēji, arī BMX sportisti sacensībās pelna punktus Nāciju ieskaitē, pēc kuras nosaka katras valsts dalībnieku skaitu Olimpiskajās spēlēs.

Kopš 2008.gada, kad BMX debitēja Pekinas spēlēs, konkurence šajā sporta veidā ievērojami palielinājusies, un cīņas solās būt ļoti sīvas.

Divkārtējam Olimpiskajam čempionam Mārim Štrombergam elites braucēju klasē šogad pievienosies vēl viens Latvijas sportists – no junioriem uz eliti pārnākušais  Kristens Krīgers.

BMX Pasaules čempionāts paredzēts vasaras vidū Beļģijā, savukārt BMX Superkrosa Pasaules kausa sezona sāksies aprīlī un noslēgsies septembra beigās. Sezonā plānoti pieci posmi piecās dažādās valstīs, tostarp pirmoreiz – Zviedrijā.

MTB

2015.gada MTB Pasaules kausā un Pasaules čempionātā  lielākā uzmanība būs pievērsta vienai disciplīnai – Olimpiskajam krosam jeb XCO, kas Olimpiādē pirmo reizi iekļauts 1996.gadā.  Kvalifikācija uz Riodežaneiro spēlēm sākās 2014.gada maijā, un turpināsies līdz nākamā gada maijam. Par ceļazīmi uz Rio cīnīsies arī Latvijas sportisti.

Vēl viena disciplīna MTB 2015.gada kalendārā ir Downhill (DHI) jeb nobrauciens, kas vienmēr ir aizraujošas un nervus kutinošas sacensības. Tajās sportisti un sportistes  dodas vairākus kilometrus garā, bīstamā trasē lejup no kalna ar ātrumu līdz pat 80 kilometriem stundā.

MTB Olimpiskā krosa (XCO) un nobrauciena (DHI) Pasaules kausa sezona sākas aprīlī, bet noslēgums plānots augustā. MTB Pasaules čempionāts XCO, DHI un vēl vienā disciplīnā - XCE (Eliminator), paredzēts septembra sākumā Andorā.

Treka riteņbraukšana

Otrs senākais riteņbraukšanas veids aiz šosejas, Olimpiskais sporta veids. Kopš 2008.gadā Vasaras Olimpiādē iekļāva  BMX sacensības, treka riteņbraukšanā tika samazināts disciplīnu jeb medaļu komplektu skaits.

Pasaules kausa sacensības un Pasaules čempionāts trekā notiek ziemas mēnešos, ko gatavošanās laikā jaunajai sezonai, nereti izmanto šosejnieki.

2015.gadā treka riteņbraukšanā atlicis viens Pasaules kausa posms Dienvidamerikā, kā arī Pasaules čempionāts februārī Francijā.

Velokross

Šobrīd pasaulē kļūst arvien populārāks, un svarīgākos mačus, piemēram, Pasaules čempionātu, apmeklē līdz pat 70 000 (70 tūkstoši) skatītāju. Sportisti – gan dāmas, gan kungi dažādās vecuma grupās – ar velosipēdiem, kas daudz neatšķiras no šosejai paredzētajiem riteņiem (savādākas ir tikai bremzes), veic vairākus apļus dubļainās, smilšainās, slidenās un šķēršļotās trasēs. Sacensību aplī ir viens vai vairāki posmi, kurus sportisiem jāpieveic skrienot.

Pasaules kausa posmi velokrosā notiek ziemas mēnešos - no oktobra līdz janvāra beigām,- savukārt Pasaules čempionāts parasti risinās februāra sākumā.